ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 Lubin | tel/fax: 76 847-86-64 | Email: info@kksw-lubin.pl | BZ WBK 41 1090 2082 0000 0005 4604 1718

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do w Brzegu Dolnym

W sobotę, 16 marca, w kompleksie sportowym „Rokita” w Brzegu Dolnym, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do Juniorów i Juniorów Młodszych.

Zawody były pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski w obu grupach wiekowych. Do Brzegu Dolnego przyjechało ponad 120 zawodników z 12 klubów reprezentujących Dolny Śląsk i województwo Opolskie. Młodzi sportowy rywalizowali w konkurencji układów, walk i technik specjalnych.

Klub Koreańskiej Sztuki Walki, reprezentowany był przez sześcioosobową drużynę. Nasi zawodnicy wrócili do domu z czterema medalami. W konkurencji walk juniorów, złoty medal w wadze do 50kg zdobył Wiktor Waraszko. W grupie wiekowej junior młodszy w wadze do 55 kilogramów na drugim stopniu podium stanęła Natalia Jężak, na trzecim Kaja Jężak. Obie nasze reprezentantki musiały stoczyć wewnątrz klubowy pojedynek, by awansować do finału.

Kaja Jężak dołożyła brązowy medal w konkurencji technik specjalnych.

Kolejnym sprawdzianem dla młodzików, juniorów i juniorów młodszych będzie start w Lutyni k. Wrocławia, gdzie 13 kwietnia, odbędzie się druga eliminacja do MP dla województw Dolnośląskiego i Opalskiego. Seniorzy z KKSW Lubin, kończą przygotowania do startu w Grand Prix Polski, zawody odbędą się 22-24 marca w Głubczycach.

Powrót na górę