ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 Lubin | tel/fax: 76 847-86-64 | Email: info@kksw-lubin.pl | BZ WBK 41 1090 2082 0000 0005 4604 1718

Patryk Łukasiewicz zdobył trzy medale podczas Pucharu Europy Taekwon-do w Rumunii

W dniach 26-28.10.2018r. w Sibiu (Rumunia), odbył się IX Puchar Europy Juniorów i Seniorów Taekwon-do ITF, w rywalizacji wzięło udział 957 zawodników z 28 państw.

 

Zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Taekwon-do w Pucharach Europy czy Świata, mogą startować reprezentacje klubowe, drużyny regionalne itp. W ramach reprezentacji Dolnego Śląska w Rumunii wystartował Patryk Łukasiewicz, reprezentant Klubu Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do w Lubinie.

W pierwszym dniu zawodów (sobota 27.10.2018) nasz zawodnik w konkurencji walk indywidualnych do 78 kg zdobył brązowy medal, pokonując reprezentanta Rosji i Czech, w walce o wejście do finału przegrał z Grzegorzem Kraszewskim aktualnym wicemistrzem Europy w tej kategorii. Również w sobotę z ekipą Dolnego Śląska zdobył srebro w konkurencji układów drużynowych.

Niedziela była dniem walk drużynowych. Patryk wraz z kolegami w pierwszej rundzie rywalizacji zwyciężyli z ekipą z Bułgarii, w półfinale pokonali Rumunię. Finałowy pojedynek stoczyli z drużyną z Rosji, pięć regulaminowych walk nie rozstrzygnęło wyniku finałów. Nasz zawodnik został wystawiony do szóstej walki (tzw. ekstra mecz), decydującej o złotym medalu. Patryk spisał się na medal, złoty medal. 

Drużyna z Dolnego Śląska zajęła pierwsze miejsce w tej prestiżowej konkurencji. W składzie zespołu było trzech zawodników z klubu WSKT Wrocław, po jednym z WAT Wrocław i KKSW Lubin. Sekundantem był trener Adam Alenowicz z WSKT Wrocław.

Powrót na górę