ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 Lubin | tel/fax: 76 847-86-64 | Email: info@kksw-lubin.pl | BZ WBK 41 1090 2082 0000 0005 4604 1718

VIII Puchar Europy Taekwon-do w Lublinie

W Lublinie, w dniach 8-11.06.2017r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Dzieci i Kadetów oraz VIII Puchar Europy Taekwon-do ITF.

W zawodach startowało łącznie 749 zawodników z 22 państw. Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach, walk i układów. Klub Koreańskiej Sztuki Walki, był reprezentowany przez troje startujących.

W pierwszym dniu zawodów do boju ruszyła Kaja Jężak, która zajęła miejsca 5-8 w konkurencji układów i walk do 42kg w Międzynarodowych Mistrzostwach Dzieci i Kadetów. W drugim dniu rozpoczęła się rywalizacja w ramach VIII Pucharu Europy. W grupie wiekowej seniorów, nasz drugi reprezentant Patryk Łukasiewicz uplasował się tuż przed podium, przegrywając walkę w wadze do 70kg o wejście do czwórki medalowej.

Trzeci dzień rywalizacji przyniósł naszej skromnej reprezentacji medal z najcenniejszego kruszcu. Katarzyna Żołędziewska-Jężak zajęła pierwsze miejsce w walkach seniorek w wadze do 50 kg. Jest to kolejny międzynarodowy sukces Pani Katarzyny, w jej bogatym sportowym dorobku. Mistrzyni nie tylko reprezentuje nasz klub jako zawodniczka. W trakcie trwania Pucharu otrzymała powołanie jako sędzia na Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Taekwon-do, które odbędą się w październiku w stolicy Irlandii, Dublinie.