ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 Lubin | tel/fax: 76 847-86-64 | Email: info@kksw-lubin.pl | BZ WBK 41 1090 2082 0000 0005 4604 1718

Mistrzostwa Lubina - 14.12.2016r.

14 grudnia w sali sportowej I LO w Lubinie, odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Lubina w Taekwon-do.

 

Udział w rywalizacja wzięły dzieci i młodzież trenująca w Klubie Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do, który działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie. Jednak nim do rywalizacji w konkurencji układów stanęli zawodnicy z roczników 2010 – 2001, plansze opanowała 30 osobowa grupa Taekwon-do Kids, rocznik 2011-2013.

Taekwon-do Kids, jest programem opracowanym dla Międzynarodowej Federacji Taekwon-do. W Lubinie od września bieżącego roku działają dwie grupy Kidsów, zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor Pani Katarzyna Żołędziewska-Jężak. Podstawowym założeniem programu jest wdrożenie u dzieci przyzwyczajeń, które uczą i wychowują jak postępować w różnych sytuacjach życiowych. Prowadzący uczy wartości moralnych, umiejętności poznawczych, koordynacji ruchowej, dbania o kondycję fizyczną i zdrowie, a także umiejętności przydatnych na co dzień jak: samoorganizacja, praca zespołowa, przywództwo, odpowiedzialność i właściwa realizacja postawionych przed dzieckiem zadań. Zajęcia trwają 45 minut, prowadzone są w sposób odpowiednio dostosowany do wieku dzieci.

Program jest realizowany na całym świecie przez instruktorów zrzeszonym w Międzynarodowej Federacji Taekwon-do ITF. Ze względu na wiek najmłodsi nie startowali w typowych konkurencjach Taekwon-do, każdy z Kidsów musiał pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód. Po zaliczeniu próby, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

W grupie starszej do rywalizacji zgłosiło się 85 zawodników podzielonych na dziesięć grup różniących się wiekiem i poziomem zaawansowania. Startowali w konkurencji układów, oceniani byli przez licencjonowanych sędziów PZTKD. Tutaj podobnie jak w młodszej grupie, koszulki otrzymali wszyscy, natomiast medale trafiły do tych, którzy stanęli na podium.

Wyniki rywalizacji:

Grupa I 1.Antonina Pelc 2.Kacper Sarama

3.Kajetan Cisek, Oskar Banach

Grupa II 1.Kacper Polny 2.Julia Lange

3.Karolina Janiuk, Barbara Szela

Grupa III 1.Julia Delczyk 2.Karol Droszczak

3.Kacper Czernatowicz, Krzysztof Kłos

Grupa IV 1.Seweryn Solecki 2.Anastazja Guga

3.Oliwia Pałka, Dominik Kłos

Grupa V 1.Dominika Drozd 2.Kamil Szewczyk

3.Beata Gołdyń, Patrycja Droszczak

Grupa VI 1.Szymon Błażewski 2.Wiktor Małek

3.Aleksander Ligęza, Gabriel Balcerzak

Grupa VII 1.Kaja Jężak 2.Marcel Klepaczek

3.Bartosz Kaczmarek, Alan Wiatrowski

Grupa VIII 1.Katarzyna Michułka 2.Mateusz Włodarczyk

3.Oliwier Bednarz, Blanka Dumycz

Grupa IX 1.Michał Skuza 2.Alekasandra Siemiątkowska

3.Oliwia Rysz, Antoni Bacerzak

Grupa X 1.Wiktor Waraszko 2.Karolina Krysiak

3.Monika Siemiątkowska, Natasza Pilarz

Powrót na górę