ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 Lubin | tel/fax: 76 847-86-64 | Email: info@kksw-lubin.pl | BZ WBK 41 1090 2082 0000 0005 4604 1718

Seminarium szkoleniowe i egzamin na czarne pasy - Lublin XII 2016

W dniach 9-11.12.2016r. w Lublinie w obiektach sportowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się kurs przygotowawczy przed egzaminami na czarne pasy Taekwon-do. Zgodnie z tradycją finałem tego szkolenia jest egzamin na stopnie mistrzowskie.

 

W szkoleniu wzięło udział ponad 60 zawodników i trenerów, w tym czteroosobowa ekipa z Klubu Koreańskiej Sztuki Walki z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie. Do egzaminu przystąpiło 50 osób, wśród nich Lubin reprezentowała Pani Katarzyna Żołędziewska –Jężak.

Osoby, które interesują się historią sztuk walki w Lubinie, wiedzą ,że Pani Katarzyna była zawodniczką reprezentacji narodowej Taekwon-do. Swoją karierę na międzynarodowych matach rozpoczęła jako juniorka podczas Mistrzostw Europy w Terracinie (Włochy), gdzie z dwoma medalami: złotym w układach i srebrnym w walkach została najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Karierę zawodniczą zakończyła startem w Mistrzostwach Świata Seniorów w Warszawie w 2003 roku. W dorobku sportowym ma medale Mistrzostw Świata i Europy, Juniorów i Seniorów w trzech konkurencjach Taekwon-do: walkach , układach i technikach specjalnych. Wśród trenerów zagranicznych do chwili obecnej uważana jest za jedną z zawodniczek najlepiej operujących technikami nożnymi na świecie.

Pani Katarzyna w niedzielę, uzyskała promocję na stopień IV Dan. Komisja egzaminacyjna w składzie Mistrz Kim Un Lan IX Dan, Jerzy Jedut VIII Dan, Janusz Gutkowski i Jacek Łuniewski obaj VII Dan, oceniała: układy, walki na 2 i 1 krok, samoobronę, walkę wolną, kombinacje technik, rozbicia desek. Ostatnim punktem egzaminu były pytania z teorii Taekwon-do.

Katarzyna Żołędziewska –Jężak jest pierwszą kobietą w Lubinie z tak wysokim stopniem w sztukach walki.

Powrót na górę